ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Malířství Petr Škoda s.r.o.

Malování a nátěry schodišť, nátěry olejových soklů

Naše nabídka pro naše zájemce

Další naší práci, které chceme nabídnout všem, kteří vlastní rodinné, činžovní i řadové domy je malování a nátěry schodišť. Mezi malování a nátěry schodišť nepatří pouze samotné malování nebo nátěry olejových soklů. Pro zákazníky, předsedy i členy bytových družstev realizujeme nátěry rozvodných elektrických skříní, ale i třeba nátěry zárubní. Někdy má zákazník přání udělat obnovu nátěrů zábradlí nebo i nátěry výtahů. Vlastní kapitolou je malování a nátěry schodišť pro bytová družstva, které mají například panelové domy i činžovní domy, které potřebují větší údržbu i chování samotných majitelů bytů. Ne každý člověk se chová k malování nebo k nátěrům tak jako když je majitelem rodinného i činžovního bytu.

Mns 19
Mns 31

Naše vybavení, naše zkušenosti-plus pro zákazníky.

Na malování schodišť je někdy mít potřeba dobré vybavení. Většinou se jedná o malování schodišť panelových nebo činžovních domů. Někdy se stává, že jsou schodiště kulatá, které se hodně špatně malují hlavně na hořejšku, u kterých se většinou výška pohybuje okolo 5m. Na tyhle případy máme kloubový hliníkový žebřík, bez kterého bychom se vůbec neobešli. Díky nastavitelnosti výšky žebříku využíváme hodně při malování kulatých schodišť. Na malování panelákových schodišť je potřeba mít vyšší štafle, nástavce na štafle, ale i třeba mít připravenou izolační barvu na různé proteklé skvrny po zatečení. Většinou je zatečení pod plastovými okny. Někdy se stává, že se vytopí částečně celé schodiště, tím pádem se musí částečně oškrábat, vyspravit špatná místa, vymalovat, tak aby se nám objevila proteklá místa, které potřebují přetřít izolační barvou.

Po důkladném uschnutí můžeme proteklá místa znovu přetřít malířskou barvou. Někdy se stává, že jeden nátěr izolační barvou nestačí, proto se to dělá tak dlouho dokud to nebude dokonale zaizolované.

Pracovní postupy při malování schodišť

Základem naší práce při malování schodišť je důkladné přikrývání podlahy a všech potřebných věcí a míst. Jak se říká: zákazník si nebude pamatovat, že má pěkně vymalováno, ale hlavně to, jak dlouho čistil podlahu. Následuje podle potřeby oblepování papírovými páskami různé dřevěné obložení, které se můžou během práce ušpinit. Hodně záleží jaký typ schodiště a jaká práce se má realizovat. Někde se dělá realizace malování spojené pouze s nátěrem olejového sokle, někteří zákazníci mají přání udělat kompletní malířské a natěračské práce. Po důkladném přikrytí podlahy nastává procházení celkového schodiště a zvolení pracovního postupu. Jinak se malují panelákové schodiště jinak se malují bytové schodiště. U realizacích malování panelákových schodišť většinou bývají na prvním místě proškrábnutí prasklin a následné akrilování. Po vyspravení prasklin nastává udělání prvního nátěru buď středně kvalitní nebo více kvalitnější barvou. Během malování se nám objeví veškeré nedostatky na zdech, veškeré praskliny, které po prvním nátěru vyspravíme stěny i stropy.

Po vyspravení děláme druhý finální nátěr. Podle přání zákazníků realizujeme po malování obnovu olejového sokle, nebo nabídneme zákazníkům další barevné možnosti malování schodiště. Na přání zákazníků k malování a nátěrům schodiště patří i nátěry zárubní, dveří, ale i různé nátěry podlah sušáren nebo koláren. Při nátěrech podlahy je dobré si rozmyslet jaký nátěr podlahy má mít zátěžovou odolnost. Jestli zvolíme vodou ředitelné barvy a nebo syntetické barvy, které jsou více odolné. Na nátěry zábradlí se většinou volí odstín barvy, které se barevně hodí k nátěrům výtahu i nátěrům rozvodných elektrických skříní. Odstíny barev konzultujeme se zákazníkem, tak aby to bylo pěkně designově sladěno. V dnešní době je obrovská škála odstínů, které nabízí neskutečné možnosti.

Je to pouze o tom, jaký máte vkus, jakou máte představu, ale taky je to o tom, že si najdete čas na vybrání odstínů a nechcete nic uspěchat.

Všechno má svůj čas, protože se malování nedělá každý den.

Mns 40
Mns 48

Používané materiály na malování i nátěry schodišť.

Na malování schodišť používáme buď středně kvalitní nebo více kvalitnější materiál. Použití materiálů hodně záleží na samotných zákaznicích nebo členů bytových družstev. Na malování panelových schodišť většinou realizujeme středně kvalitním materiálem, pro majitelé rodinných, řadových i činžovních domů používáme kvalitnější materiál, který je bělejší i více vydrží. Při malování schodišť má většinou zákazník přání realizovat natření olejového sokle. Na nátěry olejových soklů používáme vodou ředitelné barvy, které se můžou různě barevně natónovat dle vzorníků barev, které nám poskytují neskutečně velkou barevnou škálu odstínů. V ojedinělých případech se někdy stává, že se musí olejový sokl sundat dolů. Nastává varianty, které nám pomůžou dostat olejový sokl dolů. Může to být třeba opálení olejového sokle, které je poměrně dosti pracný, leč podle mého názoru asi nejlepší. Jsou místa kdy to jde dobře a najednou se dostanete na místo, které nejde ani za boha dolů. Po opálení olejového sokle je dobrý udělat penetrační nátěr, který necháme dostatečně proschnout.

Mns 53
Mns 54
Mns 55
Mns 62
Mns 63
Mns 74

Penetrační nátěr děláme kvůli tomu, aby se stěny zbavili prachu, ale hlavně kvůli přípravě podkladu. Můj názor, je ten, že je lepší udělat precizní základ, než to nějakým způsobem udělat ne příliš kvalitním pracovním postupem, proto vždy snažím navrhnout zákazníkům, opálenou plochu olejového sokle zednicky vyspravit štukováním. Na nátěry zábradlí i zárubní používáme syntetické barvy, které více odolávají poničení nátěrů od různých nenechavců nebo-li vandalů. Každý nátěr má svoje specifikum a podle toho volíme i správný materiál na zvolenou práci.

Malování schodiště

Renovace schodiště

Vybavení společnosti

Díky našemu vybavení, které doposud máme (3 stříkací zařízení Airless) můžeme zákazníkům a majitelům firem a větších objektů nabídnout kompletní vymalování průmyslových objektů.

 • Stříkací zařízení
 • Průmyslový vysavač Makita
 • Pojízdná pracovní věž - lešení
 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení
 • Pojízdná plošina
 • Vysokotlaké zařízení WAP
 • Stříkací zařízení

  Stříkací zařízení

  Elektrické stříkací zařízení Airless je vhodné na malování průmyslových objektů, hal, skladů, různých dílen atd. Používá se na nátěry fasád (rodinné domky, haly, dílny, servisy). Nátěry střech i na nátěry různých konstrukcí.

  Máme 3 stříkací zařízení Airless na malování průmyslových objektů (haly, dílny, sklady, slévárny aj., z toho 2 zařízení můžeme použít na aplikaci protipožárních nátěrů v jakémkoliv množství). Není vůbec žádný problém realizovat nátěry konstrukcí, nátěry fasád i střech v jakémkoliv množství. Realizujeme od malých zakázek až po realizaci velkých zakázek.

  Více informací

 • Průmyslový vysavač Makita

  Průmyslový vysavač Makita

  My si po sobě uklidíme a vy už se malování bát nemusíte! Používáme profesionální vysavač Makita, který je vhodný na úklid po řemeslných pracích. Úklid bytových i nebytových prostor je pro nás hračka. Kromě konečného úklidu používáme průmyslový vysavač také na vyčištění konstrukcí před nátěrem či nástřikem.

  Více informací

 • Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení je 12m vysoká. Je vhodná na stavebně dokončovací práce. Malování bytových i nebytových prostor. Malování průmyslových objektů - haly, sklady, dílny aj. Používá se na nátěry konstrukcí (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce).

  Vhodné pro protipožární nátěry

  Je vhodná i na protipožární nátěry (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce). Malování různých průjezdů, vjezdů i výškově těžko dostupných míst.

  Malování vyšších obchodů. Vhodné je také na malování a nátěry přístaveb rodinných domků, vil, používá se i na nátěry dřevěného obložení - palubky, trámů i krovů. Lešení je vhodné na nátěry fasád, nátěry střech i na nátěry konstrukcí.

  Více informací

 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení je určeno pro malíře pokojů. Pro odborníky, kteří s jejich pomocí mohou rychle, jednoduše a efektivně upravit pracovní prostředí podle svých aktuálních potřeb při zachování co nejnižších nákladů. Vhodný na veškeré malířské a natěračské práce. Široké uplatnění v průmyslových halách, na stavbách, v kancelářích, ale i třeba v rodinných domech.

  Více informací

 • Pojízdná plošina

  Pojízdná plošina

  Nabízíme pro naše zákazníky veškeré práce v těžce dostupných místech. Z plošiny realizujeme nátěry fasád i nátěry střech rodinných domů. Výhodou naší plošiny je malá šířka, kterou využíváme při nátěrech obložení. V poslední době se na nás obracejí zákazníci s prosbou o natření štítů i podhledů rodinných domů.

  Máme velké vybavení, včetně 3 stříkacích zařízení Airless vhodné i na nátěry brizolitových fasád i nátěry střech.

  Více informací

 • Vysokotlaké zařízení WAP

  Vysokotlaké zařízení WAP

  Dalším naším přáním, které chceme nabídnout našim zákazníkům je vysokotlaký zařízení WAP. Od německého profesionálního výrobce na čistící techniku firmy Kränzle. Není to jen o splnění přání zákazníka, ale hlavně o provedení precizní práce.

  Nabízíme nejen umytí fasád nebo střech, je to o následné realizaci nátěry fasád i střech. Naše vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce. Díky spojení vysokotlakého zařízení WAP, s naší pojízdnou pásovou plošinu i s spojení s firmou na stavění lešení jsme schopni splnit veškeré přání a sny zákazníků.

  Naše čistící zařízení používáme i ve větších výškách, což je velká výhoda při čištění fasád panelových domů nebo i při větších realizací zakázek.

  Realizujeme práce na těžko dostupných místech.

  Strikacka 2
  Strikacka 3
  Strikacka 4

  Více informací

Napište nám ...

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
rychlý kontakt