ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Malířství Petr Škoda s.r.o.

Nátěry dřevěných fasád

Mezi další naše práce, které nabízíme našim zákazníkům patří nátěry dřevěných fasád.
Na nátěry dřevěných fasád upřednostňujeme použití kvalitnějších materiálů, které jsou více odolné proti povětrnostním vlivům i vůči sluníčku. Rád komunikuji se zákazníky přes oční kontakt, který je pro mě hodně důležitý, protože v očích se dá hodně poznat, oči jsou brány do lidských duší, které nám ukážou cestičku po které bychom se měli vydat. Každá práce je jiná, každý zákazník je jiný a pokaždé je potřeba zvolit optimální chování k zákazníkovi, tak aby byl celkově spokojený, ať už s celkovým provedením práce, tak i s chováním řemeslníka.

Každý malinký detail je součástí jedné velké mozaiky.

Ndf 09
Ndf 25

Pracovní postupy při nátěrech i renovacích dřevěných fasád

Při nátěrech dřevěných fasád by bylo by dobrý si uvědomit jednu základní myšlenku. Ve vším by měla být láska, která dokáže neskutečné věci. Já mám to obrovské štěstí, že mám partnerskou, sourozeneckou i kamarádskou lásku. Jak říká moje kamarádka-láska má mnoho podob, bez lásky se nedá žít. Práce by měla bavit, protože, když jí děláte s chutí a s láskou, tak je to vidět na první pohled. Nátěry dřevěných fasád je potřeba realizovat s láskou i s velkým vybavením na tenhle typ práce. Při nátěrech dřevěných fasád je dobrý si pečlivě připravit základní pracovní postup. Hodně záleží na samotném stavu dřevěné fasády i na hlavních požadavcích zákazníků. Některý zákazník má přání ponechání přírodního dřeva, tak aby byli vidět léta, některý zákazník má přání natřít dřevěnou fasádu krycí barvou.

V použití materiálů je poměrně velký finanční rozdíl mezi materiály, které se dají aplikovat na nátěry dřevěných fasád. Pokud má zákazník přání realizovat nátěry dřevěných fasád tenkovrstvou lazurou, tak je jiný pracovní postup, než ten při kterém se provádějí nátěry krycí barvou na bázi přírodních olejů.

Poměrně dost se stává, že jsou nátěry ve špatném stavu, který už neodpovídá skutečnosti na požadavky zákazníků. Je li nátěr oprýskaný od sluníčka, popraskaný od povětrnostních vlivů, podle stavu zvolíme pracovní postupy.

Nejdříve si dřevěnou fasádu pečlivým způsobem obrousíme vibrační bruskou s brusným papírem, tak abychom co nejvíce sundali předešlý nátěr. Někdy to jde docela dobře, někdy je to hodně pracný a musíte na určitá místa hodně přitlačit. Na přípravné práce používáme více druhů vibračních brusek. Po důkladném obroušení aplikujeme preventivní nátěry napouštědlem proti červotočům, hnilobě i proti různým škůdcům. Po dokonalém uschnutí aplikujeme dva nebo tři nátěry tenkovrstvou lazurou.

Ndf 116
Ndf 130

Nátěry dřevěných fasád si zaslouží použití kvalitnějších materiálů

Při veškerých nátěrech dřevěných fasád i dřevěných obkladů fasád preferuji a upřednostňuji použití kvalitnějších materiálů, zvolení správného vybavení na realizace zakázek. Preferuji použití kvalitnějších materiálů, které jsou více odolné povětrnostním vlivům i odolné proti dešti. Materiály na nátěry i renovaci dřevěných fasád se většinou neředí, protože jsou od výrobce už připravený rovnou na samotné nátěry. Na nátěry dřevěných můžeme použít tenkovrstvé lazury různých odstínů, nebo i materiály na bázi přírodních olejů, které jsou dostání ve více odstínů. Zpravidla jsou materiály zhruba kolem 10 odstínů. Nejsem příliš velkým příznivcem použití silnovrstvých lazur, které můžou postupem času začít praskat a strašně těžkým způsobem jdou sundat dolů.

Sám jsem zkoušel sundat silno vrstvou lazuru dolů a musím přiznat, že jsem neměl vůbec šanci.

Naše vybavení na nátěry dřevěných fasád

Vzhledem k tomu, že si uvědomuji skutečnost neustálých investic do našeho vybavení, tak si myslím, že jsme na nátěry dřevěných fasád dostatečným způsobem vybaveni. Během našeho dlouholetého podnikání neustále děláme investice do našeho vybavení. Na nátěry dřevěných fasád i dřevěných obkladů fasád máme velké vybavení. Vlastníme 19 metrů vysokou pojízdnou pásovou plošinu, která nám dokáže dostatečným způsobem realizovat nátěry dřevěných fasád. Naše plošina je přímo stavěná pro tenhle typ práce. když sundáme dolů koš, tak máme průjezdní šířku plošiny 90cm, takže je to vynikající pomocník pro nátěry dřevěných fasád rodinných domů, chat i chalup určených k odpočinku. Hlavní výhodou naší plošiny je velmi tichý a nízký provoz, který funguje na elektrickou zásuvku na 220V. tím pádem si zákazník nemusí dělat těžkou hlavu se zapojením naší plošiny. Díky našemu vybavení máme možnost kombinovat nátěry dřevěných fasád jak z plošiny, tak i z našeho lešení. Z lešení hlavně provádíme různé nátěry dřevěných fasád zahradních domků i různých dílen.

Naše plošina i lešení nám umožňuje kombinovat nátěry dřevěných fasád srubů, chat i chalup i rekreačních zařízení. Když máme zákoutí, kam se nedostane naše lešení, i plošina, tak máme k dispozici více typů hliníkových výškových žebříků. Jeden žebřík je výškový, druhý žebřík je kloubovo teleskopický, tím pádem nám slouží i jako štafle. Na realizace nátěrů dřevěných obkladů i nátěry dřevěných fasád máme k dispozici 2 vibrační brusky různých velikostí, tak abychom měli možnost se dost i do těch nejmenším míst.

Moje přání i upozornění nakonec

Každá práce je jiná. Každá práce potřebuje jiné pracovní postupy i jinou péči. Já celkově upřednostňuji použití kvalitnějších materiálů. V blízké době budu podnikat už 20 let a během let podnikání si člověk buduje svoje jméno, svoje místo a hlavně pro mě osobně se chci každému člověku podívat rovně a přímo do očí. Hodně lidí mi volá a ptá se mě na řešení určitých problémů. Když si dáte se zákazníkem řeč, tak zjistíte, že by se dalo hodně velkým problémům předejít pouze tím, že by se zvolil jiný kvalitnější materiál. Na druhou stranu je pravda, že je tady boj o ceny a je úplně jedno jaké má složení určitý materiál, jak se chová a jaké má odolnosti proti povětrnostním vlivům.

Ndf 117
Ndf 120
Ndf 14

Pravdou je taky, že jsme o práce přišli, protože se někteří lidi dívají pouze na cenu a neuvědomují si, že za pár let budou tu samou práci dělat znovu.

Já volím použití kvalitnější materiálů, protože chci mít klidný spánek s čistým svědomím.

Nátěry obložení z naší pojízdné pásové plošiny

Nátěry fasády a dřevěného obložení rodinného domu

Vybavení společnosti

Díky našemu vybavení, které doposud máme (3 stříkací zařízení Airless) můžeme zákazníkům a majitelům firem a větších objektů nabídnout kompletní vymalování průmyslových objektů.

 • Stříkací zařízení
 • Průmyslový vysavač Makita
 • Pojízdná pracovní věž - lešení
 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení
 • Pojízdná plošina
 • Vysokotlaké zařízení WAP
 • Stříkací zařízení

  Stříkací zařízení

  Elektrické stříkací zařízení Airless je vhodné na malování průmyslových objektů, hal, skladů, různých dílen atd. Používá se na nátěry fasád (rodinné domky, haly, dílny, servisy). Nátěry střech i na nátěry různých konstrukcí.

  Máme 3 stříkací zařízení Airless na malování průmyslových objektů (haly, dílny, sklady, slévárny aj., z toho 2 zařízení můžeme použít na aplikaci protipožárních nátěrů v jakémkoliv množství). Není vůbec žádný problém realizovat nátěry konstrukcí, nátěry fasád i střech v jakémkoliv množství. Realizujeme od malých zakázek až po realizaci velkých zakázek.

  Více informací

 • Průmyslový vysavač Makita

  Průmyslový vysavač Makita

  My si po sobě uklidíme a vy už se malování bát nemusíte! Používáme profesionální vysavač Makita, který je vhodný na úklid po řemeslných pracích. Úklid bytových i nebytových prostor je pro nás hračka. Kromě konečného úklidu používáme průmyslový vysavač také na vyčištění konstrukcí před nátěrem či nástřikem.

  Více informací

 • Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení je 12m vysoká. Je vhodná na stavebně dokončovací práce. Malování bytových i nebytových prostor. Malování průmyslových objektů - haly, sklady, dílny aj. Používá se na nátěry konstrukcí (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce).

  Vhodné pro protipožární nátěry

  Je vhodná i na protipožární nátěry (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce). Malování různých průjezdů, vjezdů i výškově těžko dostupných míst.

  Malování vyšších obchodů. Vhodné je také na malování a nátěry přístaveb rodinných domků, vil, používá se i na nátěry dřevěného obložení - palubky, trámů i krovů. Lešení je vhodné na nátěry fasád, nátěry střech i na nátěry konstrukcí.

  Více informací

 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení je určeno pro malíře pokojů. Pro odborníky, kteří s jejich pomocí mohou rychle, jednoduše a efektivně upravit pracovní prostředí podle svých aktuálních potřeb při zachování co nejnižších nákladů. Vhodný na veškeré malířské a natěračské práce. Široké uplatnění v průmyslových halách, na stavbách, v kancelářích, ale i třeba v rodinných domech.

  Více informací

 • Pojízdná plošina

  Pojízdná plošina

  Nabízíme pro naše zákazníky veškeré práce v těžce dostupných místech. Z plošiny realizujeme nátěry fasád i nátěry střech rodinných domů. Výhodou naší plošiny je malá šířka, kterou využíváme při nátěrech obložení. V poslední době se na nás obracejí zákazníci s prosbou o natření štítů i podhledů rodinných domů.

  Máme velké vybavení, včetně 3 stříkacích zařízení Airless vhodné i na nátěry brizolitových fasád i nátěry střech.

  Více informací

 • Vysokotlaké zařízení WAP

  Vysokotlaké zařízení WAP

  Dalším naším přáním, které chceme nabídnout našim zákazníkům je vysokotlaký zařízení WAP. Od německého profesionálního výrobce na čistící techniku firmy Kränzle. Není to jen o splnění přání zákazníka, ale hlavně o provedení precizní práce.

  Nabízíme nejen umytí fasád nebo střech, je to o následné realizaci nátěry fasád i střech. Naše vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce. Díky spojení vysokotlakého zařízení WAP, s naší pojízdnou pásovou plošinu i s spojení s firmou na stavění lešení jsme schopni splnit veškeré přání a sny zákazníků.

  Naše čistící zařízení používáme i ve větších výškách, což je velká výhoda při čištění fasád panelových domů nebo i při větších realizací zakázek.

  Realizujeme práce na těžko dostupných místech.

  Strikacka 2
  Strikacka 3
  Strikacka 4

  Více informací

Napište nám ...

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
rychlý kontakt