ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Malířství Petr Škoda s.r.o.

Nátěry fasád panelových domů

Mezi práce, které patří na tyhle webové stránky jsou nátěry fasád panelových domů. Nechci nic slibovat, nechci mazat med kolem pusy, snad můžu říct, že děláme práci která nás baví. Peníze jsou hezké vyjádření, nebo poděkování za vaší práci. Pohled do očí spokojeného zákazníka je nad všemi možnými penězi. Jelikož hodně komunikuji se zákazníky přes oči, tak jsem zjistil jednu základní myšlenku pohled do očí spokojeného zákazníka je víc než peníze. Jak se říká: spokojený zákazník je víc než cokoliv jiného.

Osobní schůzka se zákazníkem je základ dobré spolupráce

Úplně na začátku probíhá osobní schůzka se zákazníkem, který nám řekne svoje představy i požadavky od předsedů i členů bytového družstva. Při osobní schůzce se zákazníkem si popovídáme o pracovních postupech, představíme pracovní postupy, představíme různé fasádní barvy, které by splňovali požadavky zákazníka. Podle potřeby zapůjčíme zákazníkovi na určitou dobu vzorník barev, tak aby zákazníci měli dostatečný čas na vybrání vhodného odstínu. Po vybrání požadovaného odstínu od zákazníka domluvíme a upřesníme si barevné řešení fasády panelového domu.

Někdy se stává, že na fasádě začínají objevovat zelená místa, které postupně přecházejí až do černých míst, které nám naznačují velkou pravděpodobnost začátek plísní. Představíme zákazníkovi pracovní i technologické postupy na zničení samotných plísní. Po upřesnění pracovních postupů se domluvíme se zákazníkem, jestli můžeme dát telefonní kontakt spolupracující firmě na montáž lešení, tak aby si spolu domluvili podrobnosti při samotném stavění lešení.

Po upřesnění veškerých možných detailů a schválení cenové nabídky si domluvíme předběžný termín realizování fasády panelového domu.

Nat 02
Nat 03

Nátěry fasád panelových domů

Nátěry fasád panelových domů lze realizovat jak z lešení, tak i z našich plošin. Nátěry fasád panelových domů realizujeme pro zákazníky na klíč. Spolupracujeme s kamarádkou spolupracující firmou na montáž i pronájem lešení. Po domluvě se zákazníkem dokážeme zajistit postavení lešení na míru šitou pro splnění přání a požadavků zákazníků. Vždycky záleží na samotné fasádě panelákového domu. Podle fasády se vybírají možnosti i varianty stavění lešení. Každý panelový dům je jiný, na každý se hodí jiná varianta při stavění lešení. Může být poptávka po nátěru fasády pouze rovného panelového domu, tak se postaví lešení po celé ploše. Když je panelový dům ve tvaru kostky, tak se většinou postaví lešení do písmene L, udělá se nátěr fasády včetně umytí i přípravných prací na obě dvě strany, pak se opatrným způsobem sundá lešení a postaví se na zbylé dvě strany.

Vše je otázkou domluvy mezi zákazníkem a řemeslníkem.

Pracovní postupy při nátěrech fasád panelových domů

Bylo by dobrý si připomenout jedno základní pravidlo: jestliže se odbyde základ, tak se Vám to vrátí na vrchu. Nejde začít stavět rodinných dům od střechy, když není udělaná základní deska. Já osobně doporučuji umýt fasádu vysokotlakým čistícím zařízením WAP, tak aby se nám odstranila veškerá špína i prach od silnic, od okolních stromů, která se během let nashromáždila, tak, že to pouhým okem není poznat. Pozná se to nejvíce při samotném mytí, kdy zákazník vidí na vlastní oči, jaká špína teče z fasády. Po umytí fasády vysokotlakým čistícím zařízením WAP, přichází realizace přípravných prací. Pečlivě přikrýváme okna, balkóny, i okapové svody. Na přikrývání a oblepení oken používáme lepší pásku, která je více odolná proti UV zářením. Přikrývání a oblepení oken je dobré konzultovat se zákazníkem, tak aby nám řekl svoje představy o přikrývání. Poměrně dost často se stává, že se na fasádě začínají objevovat příznaky plísní, které začínají se objevovat zelenými místy, které postupně přecházejí až do černé barvy.

Po umytí fasády vysokotlakým čistícím zařízením WAP se na fasádu aplikuje protiplísňový prostředek na zničení plísní. Protiplísňový prostředek se nechá dostatečným způsobem uschnout(zpravidla by to mělo být 24 hodin). Po důkladném uschnutí se aplikuje penetrační nátěr. Po penetračním nátěru, která nám perfektním způsobme připraví podklad, aplikujeme fasádní nátěry dle přání zákazníka.

Poměrně dost často záleží na barevném řešení, podle kterého se zvolí pracovní postupy při aplikaci fasádních barev.

Naše vybavení na nátěry fasád panelových domů

Nátěry fasád panelových domů nelze provádět, když nemáte dostatečné vybavení. Máme svoje vysokotlaké čistící zařízení WAP, které nám dokáže umýt fasádu panelového domu ve výšce 30m, což je zhruba výška 13 patrového panelového domu. Panelový dům o 8 patrech má zhruba výšku kolem 22metrů. K našemu zařízení jsme přikoupili rotační čistič ploch, který má tu velkou výhodu, že jsou pohromadě dvě trysky, které nám dokonale vyčistí veškerou fasádu panelového domu. Díky našemu vybavení máme k dispozici i stříkací elektrické zařízení Airless, které máme ve svém vybavení celkem 3 stroje. Velkým pomocníkem pro naší práce je naše pojízdná pásová plošina.

Plošina je velmi vhodná k nátěrům 4 patrových fasád panelových domů. Když nám nestačí naše plošina, tak máme domluvenou spolupráci s firmou na stavění lešení, takže není vůbec žádný problém realizovat nátěry fasád panelových domů na klíč. U nás se zákazník nemusí o nic starat, protože od toho jsme tady my, abychom splnili veškerá přání a požadavky zákazníků.

Nat 01

Vhodné fasádní barvy na nátěry fasád panelových domů.

Na veškeré nátěry fasád máme k dispozici 3 druhy fasádních barev. Máme akrylátové, silikátové i silikonové fasádní barvy. Silikátové i silikonové fasádní barvy více odolávají povětrnostním vlivům, jsou více odolné proti vodě.

Akrylátová fasádní barva

Akrylátová fasádní barva je vyrobená na základě vodní disperze polymerních pojiv. Akrylátové fasádní barvy jsou vhodné na nátěry pevných, hladkých stejnosměrně zrnitých a hlavně nepopraskaných povrchů. Odolávají povětrnostním vlivům i otěru, jsou ředitelné vodou, ekologické a téměř bez zápachu. Akrylátové fasádní barvy výtečně kryjí zaoblené i ostré hrany.

Silikátové fasádní barvy

Silikátové fasádní barvy jsou vyrobené na bázi bázi draselného vodního skla (splňuje požadavky DIN 18363, odst. 2.4.1), vodoodpudivá, s výjimečně vysokou paropropustností, odolná proti povětrnostním podmínkám. Vodou ředitelný nátěr na bázi draselného vodního skla je vhodný na staré nátěry z minerálních a silikátových barev i na nenatřené omítky. Výhodou je vysoká propustnost vodních par.

Silikonové fasádní barvy

Silikonové fasádní barvy jsou mikroarmovaná fasádní barvy, vyrobené na základě vodní disperze silikonových pojiv. Jsou velmi vhodná k dekorativní ochraně různých druhů pevných, reliéfně upravených resp. hrubých fasádních povrchů. Používají se k nátěrům hladkých, jemně zrnitých, třeba i vyspravovaných, z hlediska hrubosti ne zcela jednotných fasádních povrchů. Barva se vyznačuje vynikající kryvostí, dobrou paropropustností a dlouhodobou vysokou vodoodpudivostí.

Nátěr fasády panelového domu

Mytí a čištění fasád

Dvoubarevný nátěr fasády činžovního domu.

Vybavení společnosti

Díky našemu vybavení, které doposud máme (3 stříkací zařízení Airless) můžeme zákazníkům a majitelům firem a větších objektů nabídnout kompletní vymalování průmyslových objektů.

 • Stříkací zařízení
 • Průmyslový vysavač Makita
 • Pojízdná pracovní věž - lešení
 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení
 • Pojízdná plošina
 • Vysokotlaké zařízení WAP
 • Stříkací zařízení

  Stříkací zařízení

  Elektrické stříkací zařízení Airless je vhodné na malování průmyslových objektů, hal, skladů, různých dílen atd. Používá se na nátěry fasád (rodinné domky, haly, dílny, servisy). Nátěry střech i na nátěry různých konstrukcí.

  Máme 3 stříkací zařízení Airless na malování průmyslových objektů (haly, dílny, sklady, slévárny aj., z toho 2 zařízení můžeme použít na aplikaci protipožárních nátěrů v jakémkoliv množství). Není vůbec žádný problém realizovat nátěry konstrukcí, nátěry fasád i střech v jakémkoliv množství. Realizujeme od malých zakázek až po realizaci velkých zakázek.

  Více informací

 • Průmyslový vysavač Makita

  Průmyslový vysavač Makita

  My si po sobě uklidíme a vy už se malování bát nemusíte! Používáme profesionální vysavač Makita, který je vhodný na úklid po řemeslných pracích. Úklid bytových i nebytových prostor je pro nás hračka. Kromě konečného úklidu používáme průmyslový vysavač také na vyčištění konstrukcí před nátěrem či nástřikem.

  Více informací

 • Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení je 12m vysoká. Je vhodná na stavebně dokončovací práce. Malování bytových i nebytových prostor. Malování průmyslových objektů - haly, sklady, dílny aj. Používá se na nátěry konstrukcí (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce).

  Vhodné pro protipožární nátěry

  Je vhodná i na protipožární nátěry (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce). Malování různých průjezdů, vjezdů i výškově těžko dostupných míst.

  Malování vyšších obchodů. Vhodné je také na malování a nátěry přístaveb rodinných domků, vil, používá se i na nátěry dřevěného obložení - palubky, trámů i krovů. Lešení je vhodné na nátěry fasád, nátěry střech i na nátěry konstrukcí.

  Více informací

 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení je určeno pro malíře pokojů. Pro odborníky, kteří s jejich pomocí mohou rychle, jednoduše a efektivně upravit pracovní prostředí podle svých aktuálních potřeb při zachování co nejnižších nákladů. Vhodný na veškeré malířské a natěračské práce. Široké uplatnění v průmyslových halách, na stavbách, v kancelářích, ale i třeba v rodinných domech.

  Více informací

 • Pojízdná plošina

  Pojízdná plošina

  Nabízíme pro naše zákazníky veškeré práce v těžce dostupných místech. Z plošiny realizujeme nátěry fasád i nátěry střech rodinných domů. Výhodou naší plošiny je malá šířka, kterou využíváme při nátěrech obložení. V poslední době se na nás obracejí zákazníci s prosbou o natření štítů i podhledů rodinných domů.

  Máme velké vybavení, včetně 3 stříkacích zařízení Airless vhodné i na nátěry brizolitových fasád i nátěry střech.

  Více informací

 • Vysokotlaké zařízení WAP

  Vysokotlaké zařízení WAP

  Dalším naším přáním, které chceme nabídnout našim zákazníkům je vysokotlaký zařízení WAP. Od německého profesionálního výrobce na čistící techniku firmy Kränzle. Není to jen o splnění přání zákazníka, ale hlavně o provedení precizní práce.

  Nabízíme nejen umytí fasád nebo střech, je to o následné realizaci nátěry fasád i střech. Naše vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce. Díky spojení vysokotlakého zařízení WAP, s naší pojízdnou pásovou plošinu i s spojení s firmou na stavění lešení jsme schopni splnit veškeré přání a sny zákazníků.

  Naše čistící zařízení používáme i ve větších výškách, což je velká výhoda při čištění fasád panelových domů nebo i při větších realizací zakázek.

  Realizujeme práce na těžko dostupných místech.

  Strikacka 2
  Strikacka 3
  Strikacka 4

  Více informací

Napište nám ...

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
rychlý kontakt