ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Malířství Petr Škoda s.r.o.

Protipožární nátěry

Mezi další naše práce, které chceme nabídnout všem našim zákazníkům jsou aplikace protipožárních nátěrů. Aplikace protipožárních nátěrů se většinou týkají pouze majitelům rodinných domů, které mají těsně před kolaudací. Někdy se stává, že realizujeme protipožární nátěry různých konstrukcí spojené třeba se střešní konstrukcí.

Možnosti protipožární ochrany

Pro zákazníky realizujeme veškeré aplikace protipožárních nátěrů ocelových, kovových, betonových a v neposlední řadě i protipožární nátěry dřevěných konstrukcí. Na aplikaci protipožárních nátěrů jsme řádně proškoleni dodavatelem protipožárních nátěrů, který dbá na to abychom vše ovládali, znali jsme různé pracovní postupy, které jsou základem při aplikaci protipožárních nátěrů. Při aplikaci protipožárních nátěrů by nemělo jít pouze vydělané peníze za práci, ale hlavně o precizní provedení samotných nátěrů. Pod každou realizaci zakázek dáváte svoje jméno a u protipožárních nátěrů to platí obzvlášť. Všechno se dá dohledat, vše se dá najít kdo co kde dělal a kde. Při každé aplikaci protipožárních nátěrů dostává zákazník dva dokumenty.

Jeden certifikát dostává zákazník od dodavatele protipožárních nátěrů, kde je přesně napsáno množství, datum i místo, kde se bude aplikace protipožárních nátěrů realizovat. Další certifikát nebo-li prohlášení zhotovitele dostává zákazník od nás o řemeslníků, které jsou na aplikaci protipožárních nátěrů proškoleni od dodavatele protipožárních nátěrů.

Ppn 00
Ppn 08

Pracovní postupy při aplikaci protipožárních nátěrů

U protipožárních nátěrů platí jedno pravidlo: nelze aplikovat protipožární nátěry po několika letech na sebe. Pokud už je třeba na konstrukci udělaný protipožární nátěr, tak původní protipožární nátěr se musí sundat dolů. Můžeme ho sundat třeba opískováním, ale to je poměrně drahá, ale hlavně i prašná záležitost. Na více která použitou aplikaci protipožárních nátěrů nevydá dodavatel protipožárních nátěrů certifikát potřebný ke kolaudaci.
Při samotné aplikaci protipožárních nátěrů mají hlavní slovo hasiči, kteří určí v hasičské zprávě dobu protipožární odolnosti, která by měla v případě nebezpečí umět odolat ohni. Aplikace protipožárního nátěrů se dá aplikovat na jakoukoliv konstrukci. Ocelové i kovové konstrukce by měli být před samotnou aplikací obroušený brusným papírem, oprášený a pak natřený jedním základním nátěrem. U dřevěných konstrukcí, dřevěných krovů i částích rodinných domů by se měla zkontrolovat vlhkost dřeva. Vlhkost dřeva se provádí speciálním měřičem, který má na konci malé dvě jehličky a ty přiložíte na dřevo a na displeji se Vám ukáže celková vlhkost dřeva.

Před aplikací protipožárních nátěrů nesmí být vlhkost větší než 10%. Nikdo Vám nevystaví certifikát, nikdo by to neměl dělat, když je vlhkost dřeva větší než stanovené minimum na aplikaci. Všechno se dá zjistit, tím pádem i tohle a to velice jednoduchým způsobem: pokud se natře dřevěná konstrukce nebo dřevo, které má větší vlhkost, tak by se mohlo stát, že se po aplikaci začnou objevovat bílé fleky a ty nám dávají jasně najevo, že je něco v nepořádku. Pokud se začínají objevovat bílá místa, tak by mohlo nastat problém při finální kolaudaci a hasiči by to nemuseli přebrat.

Protipožární nátěry fungují způsobem, kdyby začalo hořet, tak se z protipožárních nátěrů vytvoří jaká si pěna, která vydrží po určitou dobu odolnosti. Každá konstrukce má svojí dobu odolnosti. U protipožárních nátěrů dřevěných krovů nebo částí se většinou pohybují protipožární odolnosti na 15 minut. 15 minutová odolnost se celkově aplikuje při 2x nátěrech, které se nechají dostatečným způsobem uschnout. Po uschnutí se konstrukce přelakovává transparetním lakem, který dodává dodavatel protipožárního nátěru.

U nátěrů různých konstrukcí se protipožární odolnost většinou pohybuje 30 minut. Každá konstrukce je jiná, každá konstrukce se počítá jinak, vždy záleží na hodně faktorech.

Ppn 11
Ppn 12
Ppn 15
Ppn 21

Naše vybavení na aplikace protipožárních nátěrů

Na aplikaci protipožárních nátěrů jsme dostatečně vybaveni. Vždy záleží na samotné přístupnosti samotných konstrukcí. Na dřevěné části máme k dispozici vibrační brusky, které nám usnadňují přípravu před nátěrem. Máme k dispozici kloubový výškový hliníkový žebřík i štafle různých velikostí. Na aplikace protipožárních nátěrů různých konstrukcí malých i větších rozměrů můžeme použít svoje vlastní pojízdné lešení. Na těžko dostupná místa můžeme použít naší pojízdnou pásovou plošinu, která mě velké výhody na veškeré malířské a natěračské práce.

Ppn 24
Ppn 25
Ppn 26
Ppn 29

Naše plošina pracuje na 220 V, takže úplně bohatě stačí třeba zásuvka od kuchyně, když sundáme dolů koš, tak můžeme projet šířkou 90cm.

Malířství a natěračství Škoda 20 let

 

Vybavení společnosti

Díky našemu vybavení, které doposud máme (3 stříkací zařízení Airless) můžeme zákazníkům a majitelům firem a větších objektů nabídnout kompletní vymalování průmyslových objektů.

 • Stříkací zařízení
 • Průmyslový vysavač Makita
 • Pojízdná pracovní věž - lešení
 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení
 • Pojízdná plošina
 • Vysokotlaké zařízení WAP
 • Stříkací zařízení

  Stříkací zařízení

  Elektrické stříkací zařízení Airless je vhodné na malování průmyslových objektů, hal, skladů, různých dílen atd. Používá se na nátěry fasád (rodinné domky, haly, dílny, servisy). Nátěry střech i na nátěry různých konstrukcí.

  Máme 3 stříkací zařízení Airless na malování průmyslových objektů (haly, dílny, sklady, slévárny aj., z toho 2 zařízení můžeme použít na aplikaci protipožárních nátěrů v jakémkoliv množství). Není vůbec žádný problém realizovat nátěry konstrukcí, nátěry fasád i střech v jakémkoliv množství. Realizujeme od malých zakázek až po realizaci velkých zakázek.

  Více informací

 • Průmyslový vysavač Makita

  Průmyslový vysavač Makita

  My si po sobě uklidíme a vy už se malování bát nemusíte! Používáme profesionální vysavač Makita, který je vhodný na úklid po řemeslných pracích. Úklid bytových i nebytových prostor je pro nás hračka. Kromě konečného úklidu používáme průmyslový vysavač také na vyčištění konstrukcí před nátěrem či nástřikem.

  Více informací

 • Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení je 12m vysoká. Je vhodná na stavebně dokončovací práce. Malování bytových i nebytových prostor. Malování průmyslových objektů - haly, sklady, dílny aj. Používá se na nátěry konstrukcí (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce).

  Vhodné pro protipožární nátěry

  Je vhodná i na protipožární nátěry (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce). Malování různých průjezdů, vjezdů i výškově těžko dostupných míst.

  Malování vyšších obchodů. Vhodné je také na malování a nátěry přístaveb rodinných domků, vil, používá se i na nátěry dřevěného obložení - palubky, trámů i krovů. Lešení je vhodné na nátěry fasád, nátěry střech i na nátěry konstrukcí.

  Více informací

 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení je určeno pro malíře pokojů. Pro odborníky, kteří s jejich pomocí mohou rychle, jednoduše a efektivně upravit pracovní prostředí podle svých aktuálních potřeb při zachování co nejnižších nákladů. Vhodný na veškeré malířské a natěračské práce. Široké uplatnění v průmyslových halách, na stavbách, v kancelářích, ale i třeba v rodinných domech.

  Více informací

 • Pojízdná plošina

  Pojízdná plošina

  Nabízíme pro naše zákazníky veškeré práce v těžce dostupných místech. Z plošiny realizujeme nátěry fasád i nátěry střech rodinných domů. Výhodou naší plošiny je malá šířka, kterou využíváme při nátěrech obložení. V poslední době se na nás obracejí zákazníci s prosbou o natření štítů i podhledů rodinných domů.

  Máme velké vybavení, včetně 3 stříkacích zařízení Airless vhodné i na nátěry brizolitových fasád i nátěry střech.

  Více informací

 • Vysokotlaké zařízení WAP

  Vysokotlaké zařízení WAP

  Dalším naším přáním, které chceme nabídnout našim zákazníkům je vysokotlaký zařízení WAP. Od německého profesionálního výrobce na čistící techniku firmy Kränzle. Není to jen o splnění přání zákazníka, ale hlavně o provedení precizní práce.

  Nabízíme nejen umytí fasád nebo střech, je to o následné realizaci nátěry fasád i střech. Naše vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce. Díky spojení vysokotlakého zařízení WAP, s naší pojízdnou pásovou plošinu i s spojení s firmou na stavění lešení jsme schopni splnit veškeré přání a sny zákazníků.

  Naše čistící zařízení používáme i ve větších výškách, což je velká výhoda při čištění fasád panelových domů nebo i při větších realizací zakázek.

  Realizujeme práce na těžko dostupných místech.

  Strikacka 2
  Strikacka 3
  Strikacka 4

  Více informací

Napište nám ...

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
rychlý kontakt