ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Malířství Petr Škoda s.r.o.

Nátěry obložení

Naši zákazníci

Mezi naše zákazníky patří majitelé rodinných, řadových i činžovních domů. Pro všechny zákazníky nabízíme veškeré nátěry obložení. Základem pro veškeré nátěry obložení je použití kvalitnějších materiálů. Je pravda, že více stojí, na druhou stranu člověk nedělá nátěry obložení každý rok. Proto vycházíme s použitím kvalitnějších a hlavně vyzkoušených materiálů o kterých moc dobře víme jak se chovají v povětrnostních podmínkách. Není to jen o předání hotové práce zákazníkovi, je to především o poskytnuté záruce na práci. Pokud máte poskytnout záruku na práci, tak je potřeba splnit pár základních předpokladů. Jednak je to o dodržení veškerých pracovních postupů, tak i použití kvalitnějších materiálů. Každé nátěry obložení vyžadují svoje přípravné práce, tak i různé pracovní postupy. Pokud jednou nedodržíte správný pracovní postup, tak by se Vám to mohlo vrátit z úhlu budoucnosti pracovních problémů.

No 06
No 08

Dostatečný výběr materiálu na nátěry obložení pro precizní práci

Na nátěry obložení můžeme použít více typů materiálů. Hodně záleží na tom jestli má zákazník přání natít dřevo, tak aby to byla vidět možná struktura dřeva, pak se to realizuje syntetickou tenkovrstvou lazurou a nebo má zákazník přání natřít dřevo krycí vrstvou. Tady většinou používáme Finské barvy značky VALTTI OPAQUE. Barva je polomatná alkydem posílená akrylátová barva na dřevo v exteriéru. Na nátěry obložení je samozřejmě více materiálů. Může se jednat o barvy, které jsou na bázi přírodních olejů. Barvy na bázi přírodních olejů jsou mikroporézní, umožňují dýchat omezují bobtnání i sesychání dřeva. Jsou voděodolný, odolný vůči povětrnostním vlivům i UV zářením.

Vše je pouze otázkou domluvy zákazníka s řemeslníkem. Nejde pouze jen o výběr materiálu, ale taky o finanční možnosti zákazníků. Je úplně jasný, že kvalitnější materiál bude více krát dražší, než materiál druhořadé kvality.

Pro renovaci natřeného obložení, někdy stačí pouze jedna vrstva nátěru. Z mých zkušeností dávám většinou 2 nátěry.

Vždycky hodně záleží na kvalitě dřeva vlastního obložení.

No 17
No 18
No 19
No 21
No 23
No 24

Naše vybavení na nátěry obložení

Na nátěry obložení jsme pečlivě vybavení. Spolupracujeme s firmou na stavění lešení, takže nám dokáží postavit lešení, které je pro nás bezpečné, tak i lešení s malou šířkou- cca 70cm. Na nátěry obložení můžeme použít naše vlastní pojízdné lešení -takzvanou hliníkovou věž, která nám dokáže se dostat na docela dost míst. Pokud máme málo prostoru, tak můžeme použít naší kloubovo-teleskopickou pásovou plošinu. Výhodou naší plošiny je malá šířka, tak i použití elektrického pohonu, takže nám postačí úplně obyčejná zásuvka třeba v kuchyni. Většinou hodně záleží na okolnostech na přístupu k práci. Někdy se nám hodí použít naší pásovou pojízdnou plošinu, někdy je zase lepší použít lešení od spolupracující firmy.

Ne na každé místo je nelze použít pásovou plošinu hodně záleží na samotné stavbě podkladu podlahy povrchu.

Na nátěry obložení můžeme použít naše výškové žebříky, máme i výškový žebřík, který je možno sestavit do různých poloh.

Dodržení pracovních postup je základ pro precizní práci

Podle skutečného stavu nátěru obložení se vybírá pracovní postup. Většinou je někde dřevo hodně vyšusovaný od sluníčka, takže ho obrousíme vibrační bruskou s brusným papírem. Někdy se stává, že se musí některé části dřeva úplně vyměnit, protože už žádný nátěr vůbec  nepomůže.Někdy to jde docela dobře, někdy si člověk myslí, že to půjde, ale opak je pravdou. Obroušené dřevo pečlivě oprášíme od prachu a různých nečistot. Nastává další pracovní postup: pokud máme obložení obroušené úplně na dřevo, tak ho natíráme napouštědlem proti škůdcům a hnilobě. Většinou impregnaci provádíme z pravidla jedním nátěrem, tak abychom dokázali napustit i natřít napouštědlo do těch nejmenších pórů.  Po důkladném uschnutí realizujeme nátěry obložení 2x nátěrem tenkovrstvou lazurou.

Podle potřeby i podle estetického vnímání, je možné udělat další ochranné nátěry, tak aby se sjednotil odstín u celkových natíraných ploch.  U nátěrů tenkovrstvých lazur bych doporučoval udělat všechny nátěry obložení od jednoho výrobce barev. Mám na mysli napouštědlo, tak i samotné nátěry.

No 25
No 26

Každopádně bych nedoporučoval míchat materiály od různých výrobců barev. Nevíte jak by se případné materiály spolu snesly, jak by se chovali co se týká budoucnosti.  Pracovní postupy se hodně odvíjí od výběru materiálů. Jiné jsou u použití tenkovrstvých lazur, jiné jsou při volbě použití vodou ředitelných alkydových barev.

Je dobrý brát ve zřetel, kde se nachází samotná práce na nátěry obložení nachází. Když budete mít chatu, nebo rodinných dům poblíž vody, je tam s největší pravděpodobností velký výskyt vlhkosti, tudíž je potřeba udělat ochranný nátěr častěji, než může být u rodinných domů, které se nacházejí v sušší zástavbě.

Nátěry obložení z naší pojízdné pásové plošiny

Malířství a natěračství Škoda 20 let

Vybavení společnosti

Díky našemu vybavení, které doposud máme (3 stříkací zařízení Airless) můžeme zákazníkům a majitelům firem a větších objektů nabídnout kompletní vymalování průmyslových objektů.

 • Stříkací zařízení
 • Průmyslový vysavač Makita
 • Pojízdná pracovní věž - lešení
 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení
 • Pojízdná plošina
 • Vysokotlaké zařízení WAP
 • Stříkací zařízení

  Stříkací zařízení

  Elektrické stříkací zařízení Airless je vhodné na malování průmyslových objektů, hal, skladů, různých dílen atd. Používá se na nátěry fasád (rodinné domky, haly, dílny, servisy). Nátěry střech i na nátěry různých konstrukcí.

  Máme 3 stříkací zařízení Airless na malování průmyslových objektů (haly, dílny, sklady, slévárny aj., z toho 2 zařízení můžeme použít na aplikaci protipožárních nátěrů v jakémkoliv množství). Není vůbec žádný problém realizovat nátěry konstrukcí, nátěry fasád i střech v jakémkoliv množství. Realizujeme od malých zakázek až po realizaci velkých zakázek.

  Více informací

 • Průmyslový vysavač Makita

  Průmyslový vysavač Makita

  My si po sobě uklidíme a vy už se malování bát nemusíte! Používáme profesionální vysavač Makita, který je vhodný na úklid po řemeslných pracích. Úklid bytových i nebytových prostor je pro nás hračka. Kromě konečného úklidu používáme průmyslový vysavač také na vyčištění konstrukcí před nátěrem či nástřikem.

  Více informací

 • Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení je 12m vysoká. Je vhodná na stavebně dokončovací práce. Malování bytových i nebytových prostor. Malování průmyslových objektů - haly, sklady, dílny aj. Používá se na nátěry konstrukcí (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce).

  Vhodné pro protipožární nátěry

  Je vhodná i na protipožární nátěry (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce). Malování různých průjezdů, vjezdů i výškově těžko dostupných míst.

  Malování vyšších obchodů. Vhodné je také na malování a nátěry přístaveb rodinných domků, vil, používá se i na nátěry dřevěného obložení - palubky, trámů i krovů. Lešení je vhodné na nátěry fasád, nátěry střech i na nátěry konstrukcí.

  Více informací

 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení je určeno pro malíře pokojů. Pro odborníky, kteří s jejich pomocí mohou rychle, jednoduše a efektivně upravit pracovní prostředí podle svých aktuálních potřeb při zachování co nejnižších nákladů. Vhodný na veškeré malířské a natěračské práce. Široké uplatnění v průmyslových halách, na stavbách, v kancelářích, ale i třeba v rodinných domech.

  Více informací

 • Pojízdná plošina

  Pojízdná plošina

  Nabízíme pro naše zákazníky veškeré práce v těžce dostupných místech. Z plošiny realizujeme nátěry fasád i nátěry střech rodinných domů. Výhodou naší plošiny je malá šířka, kterou využíváme při nátěrech obložení. V poslední době se na nás obracejí zákazníci s prosbou o natření štítů i podhledů rodinných domů.

  Máme velké vybavení, včetně 3 stříkacích zařízení Airless vhodné i na nátěry brizolitových fasád i nátěry střech.

  Více informací

 • Vysokotlaké zařízení WAP

  Vysokotlaké zařízení WAP

  Dalším naším přáním, které chceme nabídnout našim zákazníkům je vysokotlaký zařízení WAP. Od německého profesionálního výrobce na čistící techniku firmy Kränzle. Není to jen o splnění přání zákazníka, ale hlavně o provedení precizní práce.

  Nabízíme nejen umytí fasád nebo střech, je to o následné realizaci nátěry fasád i střech. Naše vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce. Díky spojení vysokotlakého zařízení WAP, s naší pojízdnou pásovou plošinu i s spojení s firmou na stavění lešení jsme schopni splnit veškeré přání a sny zákazníků.

  Naše čistící zařízení používáme i ve větších výškách, což je velká výhoda při čištění fasád panelových domů nebo i při větších realizací zakázek.

  Realizujeme práce na těžko dostupných místech.

  Strikacka 2
  Strikacka 3
  Strikacka 4

  Více informací

Napište nám ...

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
rychlý kontakt