ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Malířství Petr Škoda s.r.o.

Nátěry štítů

Nátěry štítů bez problémů

Nedílnou součástí střešních konstrukcí rodinných, činžovních i řadových domů bývají dřevěné štíty, které většinou nám ukončují konec střechy. Poměrně dost často je u štítů i plechové obložení, které si taky zaslouží udělat jednou za čas ochranný nátěr. Základním kamenem štítů je pravidelný ochranný nátěr, tak aby se do dřeva nepustil zub času i použití kvalitnějším materiálů i dodržení pracovních postupů. Nátěry štítů realizujeme poměrně dost často, hodně záleží na samotném místě i na jaké straně se nachází rodinný dům popřípadě činžovní nebo řadový dům. U řadových domů bývá většinou dost velký problém, protože se dostanete na přední část domu, ale na zadní část domu se nemáte šanci dostat z důvodu, že je tam málo místa nebo, nebo i proto, že má zákazník před samotnou fasádou postavený třeba altánek nebo terasu.

Ns 06
Ns 07
Ns 11

Pracovní postupy při nátěrech štítů

Dáváme přednost osobnímu setkání se zákazníkem, při kterém se domluvíme na pracovním postupu, podíváme se na samotný přístup k dané práci, ale i třeba jaké jsou podmínky pro případnou realizaci. Někdy může být na škodu odpadní svod vody, někdy můžou být na škodu třeba vysázené květiny. Mělo by se brát ve zřetel, že pokud se budou dělat nátěr štítů, tak se to většinou neobejde bez nějaké malé újmy na pozemku. Pokud zákazník má udělaný anglický trávník, který nechce žádným způsobem poničit, tak v tom případě máme smůlu a zákazník si musí najít někoho kdo jim to třeba udělá ze střechy, i takové firmy jsou a zaplať pán bůh za ně. Nezbývá nic jiného než si položit otázku: jak to bude vůbec vycházet finančně. Víme moc dobře, že výškové práce nepatří mezi nejlevnější. Pokud se domluvíme se zákazníkem, tak vždycky upozorním zákazníka na různé úskalí společné s nátěry štítů. Samotné nátěry štítů bávají většinou už dost ve špatném stavu-někdy je to zapříčeno zákazníkem, který to stále odkládá a tím pádem se na nich podepisuje zub času, někdy se stává, že není dostatek času i firem, které tuhle práci provádějí.

Když nastane situace, kdy je už potřeba udělat renovaci štítů, tak se většinou štíty obrousí vibrační bruskou úplně až na samotné dřevo. Po obroušení a oprášení samotného dřeva aplikujeme impregnaci proti různým škůdcům, červotočům i proti hnilobě. Tady bych rád upozornil na to v jakém skutečném stavu je dřevo po úplném obroušení. Někdy stačí impregnace udělat pouze jednou, někdy a to většinou často děláme impregnaci více krát-hodně záleží na samotném dřevu, jak to potřebuje.

Po důkladném proschnutí realizujeme postupně 2x-3x nátěry tenkovrstvou lazurou, kterou máme už řadu let vyzkoušenou a víme jak se chová během let.

Ns 13
Ns 14
Ns 19
Ns 20
Ns 26
Ns 27

Pracovní vybavení je plus pro naší práci, tak i pro naše zákazníky

Na veškeré nátěry štítů jsme dostatečně vybaveni, protože jsme se rozhodli dělat neustálé investice do našeho vybavení. Na nátěry štítů máme výškové žebříky, pojízdné hliníkové lešení, tak i vibrační brusky nezbytné k realizaci při nátěrech štítů. V poslední době jsme udělali další větší investici a zakoupili jsme pojízdnou pásovou kloubovo-teleskopickou plošinu, která nám dokáže se dostat i na těžko dostupná místa. Mělo by se brát ve zřetel pár věcí, které souvisí k naší plošině. Samotná plošina váží okolo 2,2 tuny, takže to není žádný drobeček. Při práci s plošinou je potřeba přemýšlet, že se plošina pohybuje a jelikož je pásová, tak by to mohlo někomu vadit, kdo bude mít třeba na zahrádce krásně utvořený anglický trávník. Výhody u naší plošiny jsou takové, že projede celkovou šířkou 90cm po sundání koše, je poměrně dost tichá, protože pracuje na elektrický pohon 220 voltů což je normální zásuvka třeba v kuchyni. Někdy se stává, že není možnost použití plošiny převážně kvůli místu, protože kdy rozložíme patky, tak to zabere do šířky 3,5 metry, nebo taky při samotné hmotnosti co plošina váží.

 

Ns 28
Ns 29

Máme pro zákazníky další varianty, jak realizovat nátěry štítů. Buď můžeme použít naše pojízdné lešení, popřípadě výškové hliníkové žebříky. Pokud ani to nebude stačit, tak se můžeme domluvit se spolupracující firmou na stavění lešení a ta nám dokáže většinou postavit lešení o celkové šířce 60cm. 
Všechno záleží pouze na domluvě zákazníka se řemeslníkem i na tom jaké se najdou možnosti při realizaci nátěrů štítů. Jsem zastáncem toho, že není potřeba se hned vzdávat a začít házet hned flintu do žita.

Všechno má svůj čas, tudíž i různé nápady, jak spokojeně realizovat nátěry štítů, tak aby byl zákazník maximálně spokojený s odvedenou prací.

Nátěry obložení z naší pojízdné pásové plošiny

Malířství a natěračství Škoda 20 let

Vybavení společnosti

Díky našemu vybavení, které doposud máme (3 stříkací zařízení Airless) můžeme zákazníkům a majitelům firem a větších objektů nabídnout kompletní vymalování průmyslových objektů.

 • Stříkací zařízení
 • Průmyslový vysavač Makita
 • Pojízdná pracovní věž - lešení
 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení
 • Pojízdná plošina
 • Vysokotlaké zařízení WAP
 • Stříkací zařízení

  Stříkací zařízení

  Elektrické stříkací zařízení Airless je vhodné na malování průmyslových objektů, hal, skladů, různých dílen atd. Používá se na nátěry fasád (rodinné domky, haly, dílny, servisy). Nátěry střech i na nátěry různých konstrukcí.

  Máme 3 stříkací zařízení Airless na malování průmyslových objektů (haly, dílny, sklady, slévárny aj., z toho 2 zařízení můžeme použít na aplikaci protipožárních nátěrů v jakémkoliv množství). Není vůbec žádný problém realizovat nátěry konstrukcí, nátěry fasád i střech v jakémkoliv množství. Realizujeme od malých zakázek až po realizaci velkých zakázek.

  Více informací

 • Průmyslový vysavač Makita

  Průmyslový vysavač Makita

  My si po sobě uklidíme a vy už se malování bát nemusíte! Používáme profesionální vysavač Makita, který je vhodný na úklid po řemeslných pracích. Úklid bytových i nebytových prostor je pro nás hračka. Kromě konečného úklidu používáme průmyslový vysavač také na vyčištění konstrukcí před nátěrem či nástřikem.

  Více informací

 • Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení

  Pojízdná pracovní věž - lešení je 12m vysoká. Je vhodná na stavebně dokončovací práce. Malování bytových i nebytových prostor. Malování průmyslových objektů - haly, sklady, dílny aj. Používá se na nátěry konstrukcí (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce).

  Vhodné pro protipožární nátěry

  Je vhodná i na protipožární nátěry (ocelové, betonové, kovové i dřevěné konstrukce). Malování různých průjezdů, vjezdů i výškově těžko dostupných míst.

  Malování vyšších obchodů. Vhodné je také na malování a nátěry přístaveb rodinných domků, vil, používá se i na nátěry dřevěného obložení - palubky, trámů i krovů. Lešení je vhodné na nátěry fasád, nátěry střech i na nátěry konstrukcí.

  Více informací

 • Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení

  Horkovzdušné vytápěcí zařízení je určeno pro malíře pokojů. Pro odborníky, kteří s jejich pomocí mohou rychle, jednoduše a efektivně upravit pracovní prostředí podle svých aktuálních potřeb při zachování co nejnižších nákladů. Vhodný na veškeré malířské a natěračské práce. Široké uplatnění v průmyslových halách, na stavbách, v kancelářích, ale i třeba v rodinných domech.

  Více informací

 • Pojízdná plošina

  Pojízdná plošina

  Nabízíme pro naše zákazníky veškeré práce v těžce dostupných místech. Z plošiny realizujeme nátěry fasád i nátěry střech rodinných domů. Výhodou naší plošiny je malá šířka, kterou využíváme při nátěrech obložení. V poslední době se na nás obracejí zákazníci s prosbou o natření štítů i podhledů rodinných domů.

  Máme velké vybavení, včetně 3 stříkacích zařízení Airless vhodné i na nátěry brizolitových fasád i nátěry střech.

  Více informací

 • Vysokotlaké zařízení WAP

  Vysokotlaké zařízení WAP

  Dalším naším přáním, které chceme nabídnout našim zákazníkům je vysokotlaký zařízení WAP. Od německého profesionálního výrobce na čistící techniku firmy Kränzle. Není to jen o splnění přání zákazníka, ale hlavně o provedení precizní práce.

  Nabízíme nejen umytí fasád nebo střech, je to o následné realizaci nátěry fasád i střech. Naše vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce. Díky spojení vysokotlakého zařízení WAP, s naší pojízdnou pásovou plošinu i s spojení s firmou na stavění lešení jsme schopni splnit veškeré přání a sny zákazníků.

  Naše čistící zařízení používáme i ve větších výškách, což je velká výhoda při čištění fasád panelových domů nebo i při větších realizací zakázek.

  Realizujeme práce na těžko dostupných místech.

  Strikacka 2
  Strikacka 3
  Strikacka 4

  Více informací

Napište nám ...

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
rychlý kontakt