ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

MALÍŘSTVÍ PETR ŠKODA S.R.O.

UM PRO DŮM mytí a čištění střech rotační tryskou

Pro naše milé stálé i nově příchozí zákazníky přicházíme s nabídkou další nové práce, které jsme zařadili do nabízených prací, které patří do našeho nabízeného portfolia. Naše nové rozšíření nabídky se nazývá mytí a čištění střech rotační tryskou vysokotlakým čistícím zařízením WAP.

Vysokotlaké mytí a čištění střech rotační tryskou díky možnostem, která nám dnešní doba nabízí se řadí mezi přípravné práce na co nejvyšší možné úrovni.

Regulovatelný tlak nám poskytuje dostatečné možnosti při mytí a čištění střech.

Svoje řemeslo dělám přes 28 let a mám za sebou vyzkoušené veškeré možnosti při přípravných prací. Vyzkoušel jsem všechny možné varianty přípravných prací, ať už broušení vibrační brusky s brusným papírem, další možnost může být s úhlovou bruskou s drátěným kotoučem. Další možností je třeba použití odstraňovače barev, která je hodně pracná a neřadí se úplně mezi levnější varianty.

Všechny možné i nemožné možnosti nemají podle mého názoru takovou efektivitu jako je vysokotlakové mytí a čištění střech rotační tryskou.

Nabízené možnosti při přípravných prací.

Vysokotlaké mytí a čištění střech spadá do přípravných prací, kde je několik rozhodujících faktorů. Jedním z nich je samotný přístup i umístění střechy, dále velmi důležitý je sklon i úhel střechy. Když máme velký sklon střechy, který může mít třeba 40 až 50 procent, tak se nám na střeše vůbec nic neudrží, tudíž je potřeba použít plošinu, která nás dokáže dostat nad samotnou střechu, tak abychom dokázali z koše umýt střechu z výšky. Tenhle typ střechy se nám velice obtížným způsobem čistí a myje. Pro naše zákazníky realizujeme vysokotlaké mytí a čištění střech rotační tryskou různých typů střech. Může se jednat o střechy rodinných, řadových i činžovních domů.

Díky regulovatelnému tlaku můžeme uzpůsobit mytí a čištění k různým povrchům. Taškové střechy můžou potřebovat jiný tlak než ten, který se používá při mytí a čištění plechových střech. Je dobrý si vyzkoušet samotný tlak třeba na trávě, tak aby, jste vyzkoušeli sílu vodního tlaku. Realizujeme mytí i čištění plechových i sedlových střech rodinných, řadových i činžovních domů. Není problém realizovat mytí a čištění střech garáží i různých přístaveb. Vše je otázkou mezi domluvy zákazníka s řemeslnou firmou. Nejdřív přichází osobní setkání se zákazníkem, při které se poznáme osobně, můžeme si popovídat o pracovních postupech, rovněž o vhodných materiálech na nátěry střech.

Ns 02
Ns 06

Vybavení na splnění snů a přání zákazníků

Investice do podnikání není jen pouhé slovo, je to o touze a chuti splnit zákazníkům veškerá přání. V dnešní době si myslím, že to je i nutnost, mít dostatečné vybavení, tak aby, jste obstáli v konkurenci. Na mytí a čištění střech rotační tryskou jsme dostatečným způsobem vybaveni. Před časem jsme koupili vysokotlaké čistící zařízení WAP od německého profesionálního výrobce na čistící techniku značky Kränzle. Během roku 2021 nám přišli větší zakázky na mytí a čištění střech i fasád. Z kapacitních i časových důvodů jsme přikoupili další vysokotlaké čistící zařízení WAP, tak abychom dokázali zvládnout realizace větších prací v dobrém časovém úseku a zároveň jsme vyšli zákazníkům vstříc ve vyhovění jejich požadavků.

Před 4 lety jsme udělali zatím největší investici do podnikání. Zakoupili jsme 19 metrů vysokou pojízdnou plošinu na veškeré malířské i natěračské práce. Naší plošinu využíváme při realizaci přípravných prací. Plošina se perfektním způsobem hodí na mytí a čištění sedlových a taškových střech. V případech mytí a čištění střech z plošiny hodně záleží na tom, kolik máme k dispozici celkového místa kolem střechy, jak blízko můžeme s plošinou zajet k fasádě. Díky plošině se můžeme dostat úplně nad střechu, která je nezbytně nutný pro celkové umytí střechy. Velkou výhodou naší plošiny je její malá průjezdní šířka, která je po sundání koše 90cm, když koš nebudeme sundávat, tak se průjezdní šířka pohybuje okolo 1,5 metru. Výška naší plošiny včetně bezpečnostních patek je 2,15. Na mytí a čištění střech můžeme podle potřeby použít naše hliníkové pojízdné lešení i naše hliníkové výškové žebříky.

Mytí rotační tryskou a nátěr střechy rodinného domu

Nátěr a nástřik střechy

Bezpečnost práce je důležitý aspekt při mytí a čištění střech

Základním stavebním prvkem na realizace mytí a čištění střech je bezpečnost prováděných prací. Při osobní prohlídce dávám přednost jak bezpečnosti práce, tak se zároveň dívám, jakým způsobem se ke střeše dostaneme. Při mytí a čištění střech rotační tryskou na hůře dostupných místech používáme podle potřeby bezpečnostní úvazek, který nám zaručuje bezpečí při provádění přípravných prací. Bezpečnostní úvazek máme propojený s lany, které nám splňují bezpečnostní normy. Na bezpečnost práce můžeme použít i naší pásovou pojízdnou plošinu, tak i naší hliníkové lešení i naše výškové žebříky.

Přípravné práce jsou jen začátkem na realizaci precizních nátěrů

Po provedení přípravných prací, na co možné nejlepší úrovni přichází samotné na nátěry střech. Na nátěry střech můžeme použít jednosložkovou antikorozní syntetickou barvu, nebo dvousložkové polyuretanové antikorozní syntetické barvy. Antikorozní polyuretanové barvy se skládají ze dvou složek. První základní složkou je barva, druhá doplňující složka je tužidlo. Tužidlo má svou úlohu, protože nám dokáže spojit a namíchat barvu dostatečným způsobem, které nám zaručí odolnost proti povětrnostním vlivům. Na nástřik taškových střech používáme kvalitnější vodou ředitelné barvy německého výrobce, který má s nátěry i nástřiky bohaté zkušenosti.

Na aplikaci polyuretanových dvousložkových barev, tak na nátěry taškových střech používáme naše stříkací zařízení Airless, který nám dokáže rovnoměrně nanést barvu, zvlášť to platí u dvousložkových barev, kde má barva svou dobu použitelné zpracovatelnosti. Doba zpracovatelnosti se obvykle pohybuje okolo 4 hodin. Rotační mytí i čištění můžeme používat i při přípravných prací na nátěry fasád. Rotační tryska nám poměrně hodně velkým způsobem pomůže z fasád sundat posprejovaná místa. V poměrně hodně případech záleží na tom, čím vandalové posprejovali fasádu. Může to být sprej, může to být cokoliv. Na každé odstranění hrůzy po vandalech funguje něco jiného. Myslím si, že je vůbec důležitý ochota a chuť to dát do hezkého původního stavu.

Něco málo na závěr

Nechci říkat, že je vše dokonalý. Spíš si myslím, že je to o tom, jak si to člověk nastaví v hlavě. Být optimistou je těžký, je těžký se to naučit, dokázat si to v hlavě přehodit na pozitivní vlnu chce nezbytně čas i umění trpělivosti. Na druhou stranu, proč se mám mračit, když se můžu usmívat.
Jeden citát praví:

Vždycky se usmívej, nikdy nevíš, kdo se může zamilovat do tvého úsměvu 😊 😊 😊

Napište nám ...

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
rychlý kontakt